Często jest tak, że chciałbyś coś obejrzeć w telewizorze, ale masz za mały pakiet w kablówce. Albo po prostu nie posiadasz telewizora w domu.
Dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest telewizja online. A jak ją znaleźć? Wystarczy wpisać w Google: telewizja na żywo czy telewizja internetowa.
W odpowiedzi uzyskamy bardzo dużą ilość stron. Klikamy w wybraną stronę i co tam znajdziemy? Prawie każda strona wymaga od nas zarejestrowania się. Gdy już to zrobimy i się zalogujemy, będziemy mogli wybrać program, który nas interesuje. Jednak obraz nie będzie chodził płynnie. Wszystko zależy od tego, ile w danej chwili osób korzysta z serwisu. Czasami nawet na ekranie wyświetla się informacja, że jest zbyt duża liczba oglądających i dlatego nici z obejrzenia meczu, czy ulubionego programu. Można iść do sąsiada albo wykupić opcję Premium.
Premium można zakupić na kilka dni lub miesięcy. Gdy wybierzemy na jaki czas chcemy korzystać z usługi, to wtedy robimy przelew. Po zaksięgowaniu przelewu, możemy wreszcie cieszyć się ulubionymi programami.
Programów jest dużo. Od telewizji publicznej typu TVP1 czy TVP2, do różnych ciekawych programów z filmami czy popularnonaukowych na przykład Discovery Channel. Dla miłośników zwierząt jest i Animal Planet. Każdy z nas znajdzie coś interesującego dla siebie. Czasami telewizje online mają także kanały tematyczne, na przykład kanał poświęcony filmom z Luisem de Funes.
Telewizja online jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi bez telewizora lub takich, których interesuje większa ilość programów niż oferuje im przeciętna kablówka.