Elegancka kobieta powinna nosić torebkę. Kobiecie nie przystoi mieć wypchanych kieszeni kluczami, kosmetykami, telefonem czy portfelem. Zresztą nie w każdej sztuce odzieży damskiej są kieszenie.
Torebka to nie tylko schowek na niezbędne drobiazgi, ten dodatek do garderoby jest bardzo ważną jej częścią. Torebki codzienne, noszone często do pracy, są z reguły duże i pojemne. Muszą pomieścić w swoim wnętrzu nie tylko oczywiste drobiazgi, ale też często dokumenty potrzebne w pracy. Taka torebka powinna być zrobiona z mocnego materiału bo zawartość jej jest nieraz dość ciężka. Najlepszym materiałem na podręczne torby i torebki jest skóra naturalna lub ekologiczna. Wyroby ze skóry są niezwykle wytrzymałe. Mogą z powodzeniem posłużyć kilka lub nawet kilkanaście lat, pod warunkiem, że skóra jest wysokiej jakości. Jeżeli jest to skóra gorszego gatunku może pękać i przecierać się na zgięciach.
Torebki ze skóry produkowane są w wielu kolorach i fasonach. Skóra to bardzo podatny materiał, nie strzępi się na krawędziach, a jeżeli jest bardzo miękka można przed zszyciem fantazyjnie ją ułożyć.
Torebki skórzane szyte są w różnych rozmiarach, i w zależności od potrzeb może być malutka, jako podręczna kieszonka lub nieco większa. Torebka damska skórzana powinna być dopasowana do stroju, ponieważ czasami podkreśla elegancję ubioru, a bywa, że jest najbardziej przyciągającym uwagę elementem. Moda zmienia się dość często, ale mocna, elegancka torebka ze skóry jest ponadczasowa i zawsze znajdzie się okazja by ją zaprezentować.

Autor: http://supergalanteria.pl/ona-produkty-dla-kobiet/torebki-damskie/torebki-skorzane