Bitcoin giełda, kryptowaluty czy kopanie bitcoinów to pojęcia, które coraz częściej spotykamy. Większość osób, które nigdy z bitcoinami nie miały do czynienia, może czuć się lekko zdezorientowanych w temacie.

Sukces bitcoinów

Bitcoin jako kryptowaluta narodził się w 2008 roku, a za jego twórcę uznawany jest (ukrywający się pod nickiem) Satoshi Nakamoto. Według wielu dostępnych danych jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że za całym sukcesem tej specyficznej waluty wcale nie stoi jeden człowiek, a grupa zapewne genialnych programistów i matematyków, których działania szerzą znakomici marketingowcy.

Bitcoiny – kolejny wirtualny pomysł

Na samym początku, debiut wirtualnej waluty (bitcoinów) uważany był po prostu za kolejny, ciekawy wymysł Internetu. Takie spostrzeżenia rodziły się przez to, że ta kryptowaluta miała bardzo niskie notowania, ponieważ kiedy bitcoin po raz pierwszy zadebiutował na giełdzie MtGox, kosztował zaledwie 0,063 dolara za sztukę. Na szczęście ten słaby start bardzo szybko przerodził się w bardzo dynamiczny pochód po miano największej i zarazem najbardziej rozpoznawalnej wirtualnej waluty świata. Co więcej, z walutą tą zaczynają się liczyć nawet te najpotężniejsze instytucje finansowe. Tu wystarczy, chociażby wspomnieć, że w niektórych okresach swojego debiutu, wartość bitcoina wzrastała rok do roku nawet o 1400 procent. Nie bez powodu też bitcoiny uznawane są już za najlepsze kryptowaluty 2019 roku. Czas pokaże, czy umocni się on na rynku i zdetronizuje realne pieniądze.

Zobacz też: Litecoin kupno